TEDEN IZOBRAŽEVANJA ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ-Zasavska ljudska univerza

• Izmenjevalnica oblačil in modnih dodatkov

Udeleženci bodo imeli priložnost za izmenjavo oblačil in modnih dodatkov. Ne zavrzite še uporabnih in lepih oblačil! Izberite eno in ga prinesite na izmenjevalnico. Izmenjava bo povsem preprosta: eno podarjeno oblačilo ali modni dodatek boste lahko zamenjali za en izbrani kos  obleke ali modnega dodatka (menjava ena za ena).

od 30. 5. do 5. 6. 2019 v prostorih dnevnega center VGC, Zagorje

• Predelave odpadnih surovin na domači način

Na delavnici bodo udeleženci spoznali praktične primere uporabe odpadnih surovin, uporabnost v vsakdanjem življenju ter na kakšne načine izdelke predstavimo in promoviramo.

petek, 31. 5. 2019, ob 9.00 uri v prosotirh Zasavske ljudske univerza

• Muzikal: minka pločevinka,

Predstava za zasavske oš in vrtce

Muzikal Minka pločevinka je nastal v okviru projekta Novo rojstvo.  Predstavo igrajo uporabniki in zaposleni zasavskega Varstveno delovnega centra. Muzikal na inovativen način otroke pouči, da je potrebno z našo Naravo, Zemljo skrbno ravnati, otroke vzpodbuja k recikliranju in ponovni uporabi »odpadkov«.

sreda, 5. 6. 2019, ob 10. 00 uri v gledališki dvorani Delavskega doma Trbovlje