TEDEN IZOBRAŽEVANJA ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ- UPI-ljudska univerza Žalec

• Kozarci za vlaganje – odličen okrasek za vsestransko uporabo

Odslužene kozarce za vlaganje bomo spremenili v čudovite in uporabne izdelke (hranilnike, vaze, shranjevalnike ipd.).

ponedeljek, 3. 6. 2019, ob 14.00 uri v prostorih UPI – ljudske univerze Žalec

• Dan za trajnost

Dogodek je namenjen spoznavanju različnih lokalnih trajnostnih praks in druženju z različnimi deležniki na področju trajnostnega razvoja (obvezne predprijave).

torek, 4. 6. 2019, v občini Polzela

• Krajina skozi fotografski objektiv

S krajinsko arhitektko in ljubiteljsko fotografinjo Nadjo Gothe se bomo sprehodili skozi domačo krajino in skozi fotografski objektiv spoznali njene sestavne dele.

torek, 4. 6. 2019, ob 15. 00 uri  pri ribniku Vrbje

• Ogled dobre prakse s področja trajnosti – Ekološko sadjarstvo Pšaker

Dogodek organiziramo v sodelovanju s študijskim krožkom, v katerem identificiramo in analiziramo aktivne primere dobrih lokalnih praks z različnih področij trajnostnega razvoja.

četrtek, 6. 6. 2019, ob 16.00 uri, Podvrh, Braslovče

• Vesoljska trgovina

Delavnica bo namenjena otrokom različnih starosti, ki bodo s pomočjo igračk iz »kinder jajčk« spoznavali sebe, svoja čustva…

četrtek, 6. 6. 2019, ob 14.00 uri v prostorih UPI – ljudske univerze Žalec

• Obesek za ključe iz jeansa

Staro jeans blago bomo uporabili za izdelavo trakov – obeskov za ključe, ki jih bomo tudi »personalizirali«.

v prostorih UPI – ljudske univerze Žalec (točen datum delavnice bo določen naknadno)

• Narava – izziv vseživljenjskega učenja

Strokovni dogodek organiziramo v sodelovanju s Posoškim razvojnim centrom v okviru ZISS. Več na spletni strani

četrtek, 30. 5. 2019, od 9.00 do 17.00 ure, v Tolminu.