TEDEN IZOBRAŽEVANJA ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ- Razvojno izobraževalni center Novo mesto

• Ponova uporaba materialov pri oblikovanju novih izdelkov

Na dogodku bodo udeleženci z reciklažo materialov ustvarjali nove, uporabne izdelke

četrtek, 30. 5. 2019, v prostorih Razvojno izobraževalnega centera Novo mesto

• Cvetlični lončki in vrečke iz odpadnega blaga

Na dogodku se bodo udeleženci naučili izdelovati cvetlične lončke in ekološke vrečke iz ostankov blaga, ki ga bodo prinesli s seboj. Na ta način bomo videli, da »odsluženo« blago lahko spremenimo v uporabnega in kreativnega izdelek.

• Vsi drugačni, vsi posebni

Delavnica je namenjena ozaveščanju in sprejemanju drugačnosti, predvsem drugih kultur. Na delavnici bomo izdelali broške s slogani proti diskriminaciji, poleg tega pa si bomo ogledali še filmčke proti diskriminaciji, ki so nastali v okviru projekta Rise, na podlagi izdelkov učencev.

• Vključujoča šola

Kratki filmčki o raznolikosti kultur, strpnosti, spoštovanju drugačnosti, ki so nastali v okviru projekta Rise (Roma Inclusive School Experience) bodo uvod v delavnico in razpravo o tem, kako je pomembno, da se prav vsak od nas počuti v šoli sprejet in z veseljem hodi v šolo. S tem je tudi pri učenju bolj uspešen.  Ogledali si bomo tudi razstavo izdelkov, ki so nastali v okviru projekta, in sicer didaktičnih pripomočkov, ki se jih lahko uporabi pri pouku. Ozaveščanje za boj proti diskriminaciji je temelj  lepše prihodnosti vseh in  trajnostnega razvoja.

petek, 31. 5. 2019, v prostorih Razvojno izobraževalnega centera Novo mesto

• Spoznavanje naših veščin

Dogodka se lahko udeleži vsak posameznik, ki želi izvedeti, kakšne so njegove veščine in kje bi jih lahko izkoristil v svojem življenju. S pomočjo mentorja, različnih testov in vprašanj bodo udeleženci izvedeli kdo so, česa so sposobni ter kako bi to lahko uporabili za njihovo dobro.

petek, 31. 5. 2019, v prostorih Razvojno izobraževalnega centera Novo mesto

• Predaja rabljenih računalnikov Rdečemu križu

Udeleženci programa PUM-o so za Teden izobraževanja za trajnostni razvoj popravljali stare osebne računalnike z namenom donacije humanitarni organizaciji. Popravljene računalnike bodo na kratkem slavnostnem dogodku podarili Rdečemu križu Novo mesto.

ponedeljek, 3. 6. 2019, v prostorih Razvojno izobraževalnega centera Novo mesto

• Pomoč pri iskanju zaposlitve

Na dogodek so vabljeni vsi posameznik, ki si želijo službo oziroma so iskalci zaposlitve. S pomočjo mentorja bodo udeleženci imeli več znanja in možnosti, da pridejo do zaposlitve. Ustvarili bodo tudi vlogo za zaposlitev s pomočjo spletne strani Europass.

ponedeljek, 3. 6. 2019, v prostorih Razvojno izobraževalnega centera Novo mesto

• Izdelava ovitka za telefon

Na dogodku bomo izdelali ovitek za telefon iz filca ali blaga nato pa ga okrasili z raznimi okraski. Po želji bomo izdelali žepke, ali etui z žepkom za denar ali ovitek s stojalom, da lahko postavimo telefon na mizo.

• Skupaj smo uspešnejši

Na dogodku se bomo z vaščani naselja Brezje Žabjak pogovorili o skupnih akcijah za čistejše okolje v naselju. Pripravili bomo skupni načrt dela in opredelili časovni potek akcije ter odgovorne in sodelujoče osebe za izvedbo.

• Fotografija s telefonom

Na delavnici bomo podrobno spoznali aplikacijo Fotoaparat/Kamera, ki jo imamo na našem telefonu. Spoznali bomo osnovne nastavitve, obrazložili čemu služijo in zakaj jih uporabljamo. Spoznali bomo filtre in načine kamere (portret, panorama, selfie, itd.) in kako jih uporabljamo. Spoznali bomo tudi uporabo »selfie stick-a« oz. palice za fotografiranje in stojala »tripod«.

• Tehnika zvijanja papirja

S tehniko zvijanja časopisnega papirja bomo izdelovali okvirje za fotografije ali slike ter živalske podobe.

torek, 4. 6. 2019, v prostorih Metelkovega doma v Škocjanu

• Izdelava nakita iz papirja

Na delavnici bomo izdelali obeske in broške iz papirja. Papir bomo po metodi zvijanja in lepljenja oblikovali v obeske za verižice, uhane ali broške, ga zlepili in po želji pobarvali.

• Tačke pomagačke se predstavijo

Na dogodku se bo predstavilo prostovoljno društvo Tačke pomagačke, ki terapevtsko delo s pomočjo psov opravlja že v 126 različnih ustanovah po vsej Sloveniji

sreda, 5. 6. 2019, na travniku pri kompleksu TUŠ v Novem mestu