TEDEN IZOBRAŽEVANJA ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ- LU Jesenice

• Brezplačen tehničen pregled kolesa pri Sebastjanu

Jeseniški serviser koles bo v času trajanja tedna trajnostnega razvoja udeležencem predajal znanje o skrbi za svoje prevozno sredstvo. Pod njegovim vodstvom bo lahko posameznik pregledal svoje kolo in opravil manjše popravilo. Serviser bo udeležencem svetoval o tem kako lahko poskrbijo za svoje kolo in o morebitnih nakupih rezervnih delov.

od 30. 5. 2019 do 5. 6. 2019, v Čevljarstvo in servis koles Sebastjan, Bokalova 5, 4270 Jesenice (v času obratovanja)

• Zbirni center skozi oči najmlajših

Otroci jeseniške šole si bodo ogledali Zbirni center, ki deluje pod okriljem EcoSynergy System.

četrtek, 30. 5. 2019, ob 13.00 , v prostorih poslovne enote EcoSynergy System, Cesta Franceta Prešerna 5, 4270 Jesenice

• Kreativna delavnica: izdelava »filcanih mil«

Izdelovali bomo mila s procesom mokrega polstenja, pri čemer bomo uporabili ekološko obarvano volno. Za mila bomo pripravili tudi ekološko embalažo.

ponedeljek, 3. 6. 2019 ob 17.00 , v prostorih Ljudske univerze Jesenice, Delavska ulica 1, 4270 Jesenice

• Dišeča sveča, ki olje spreminja na bolje

Stanovalcem Doma Viharnik in ostalim občanom bomo predstavili socialno podjetje Bolje. Udeleženci bodo iz odpadnega olja izdelali tudi svoje sveče.

ponedeljek, 3. 6. 2019, ob 17.00 , v  Domu Viharnik, Čičare 14, 4280 Kranjska Gora

• Skrb za okolje pri mladih

Za mlade osipnike bomo organizirali predavanje, ki bo zelo praktično naravnano. Predali jim bomo znanja s področja varovanja okolja in jih spodbudili k akciji v smeri varovanja okolja.

torek, 4. 6. 2019, ob 10.00, v prostorih Ljudske univerze Jesenice, Delavska ulica 1, 4270 Jesenice

• Gozdna terapija

Gozdna terapija je zavesten, buden sprehod po gozdu.

Naredili bomo skupen sprehod skozi gozd med tem pa bom predajala vsebino; trajnostni razvoj, bosa hoja, razgibavanje, čuječnost pri drevesu …Namen je sprostitev in povezava s seboj ter gozdom.

torek, 4. 6. 2019, ob 17.00, zbirno mesto pred pokopališčem na Blejski Dobravi

• Kreativna delavnica: Brez bučel žiulena ni

Na kreativni delavnici bomo spoznavali trajnost skozi oči čebelarstva.

torek, 4. 6. 2019, ob 17.00, v prostorih OŠ Žirovnica, Zabreznica 4, 4274 Žirovnica